Ratunku!!! Pomocy!!! SOS!!  niedziela, stycznia 29, 2012     
No i zepsuła mi się chyba maszyna. I proszę o pomoc. Może ktoś z Was będzie wiedzieć co jest nie tak. Mianowicie na materiale ścieg jest ok. Wszystko wygląda jak należy, ale pod spodem ..o grozo!! jest bardzo źle.

Góra.
Dół.
Już próbowałam zmieniać naprężenie górnej nici, różne igły dawałam i różne nitki i ciągle coś jest nie tak. I brak mi już pomysłów co jest źle. A dziś niedziela i nie dam rady namówić Pana serwisanta żeby otworzył dla mnie serwis ihihihi. Będę dozgonnie wdzięczna za rady.

13 komentarzy:

 1. Mi tak też kiedyś robiła tylko jeszcze przepuszczała u góry któryś ścieg to wina była nici i za słabo nawiniętej w bębenku -sie okazało, a ja kombinowałam i kombinowałam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest najgorsze jak człowiek staje na głowie żeby wyczaić co jest nie tak a potem okazuje się, że to tylko jeden taki mały myk i już jest ok.

   Usuń
 2. jak dla mnie musisz zmienić naprężenie tej dolnej nici, po wyjęciu bębenka przekręca się taką małą śrubkę

  OdpowiedzUsuń
 3. Mi też czasem maszyna tak bryka więc z chęcią dołączę do Twojego wołania o pomoc:) Czasem u mnie to była wina nici - wymieniałam na inną i było ok, ale czasami zaczynała tak ni stąd ni zowąd szaleć w taki sam sposób.. i potem nagle, jakby się jej odwidziało, szyła normalnie. Jakby rzekł Willy Wonka: this is weird!:D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Willy wie co mówi w takim razie :) czasem mi też tak maszyna szalała ale jak się ją rąbnęło to było ok , a dziś to smutek mnie ogarnął, że to już koniec naszego współżycia. Ale wydaje mi się że ta dolna nitka jednak coś najbardziej zwojowała.

   Usuń
 4. A próbowałaś szyć na innym materiale ? :P Bo nic innego poza źle nałożoną nitką i igłą nie przychodzi mi do głowy :|

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na jakiś 4 materiałach i w różnych konfiguracjach poszło szycie, złożone materiały , solo itp. :)

   Usuń
 5. Mi czasami jak wariuje overlock i wszystko absolutnie wszystko posprawdzam i poustawiam to na końcu okazuje się że igła jest tępa i ścieg wychodzi masakryczny... Zmień igłę jeśli próbowałaś już wszystkiego. Nóż widelec zagra....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Igły też zmieniałam przeszłam od 75 do 120 grubości w różnych kombinacjach

   Usuń
 6. ...czy górna nić na pewno leży między blaszkami naprężacza?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nić sprawdzana...jest gdzie należy.

   Usuń
 7. "Pierwsze primo" bardzo dziękuje za odzew, który odwiódł mnie od samobójstwa. Z tytułu, że jestem programistką wyznaję zasadę, że jak się coś sypie trzeba zrobić reset.Tak też po 2.5h dłubania przy maszynie, wymacaniu wszystkiego i przekręceniu we wszystkie możliwe strony, głośno artykułowanym niezadowoleniu mych dzieci, cóż ja tam tak się trzaskam i że nie jest to kolejna sukienka dla Ani!!, zapoznaniu się z każdym elementem maszyny zarówno wewnątrz jak i w pudełku w którym stała pierwotnie maszyna coś drgnęło i da się szyć. :) I skończę moją pierwsza sukienkę z papavero...może, jeśli się znów nie posypie.
  Zastosowałam się do powyższych wszystkich rad nawet jeśli już to przeszłam wcześniej. - bardzo za nie dziękuje raz jeszcze.

  OdpowiedzUsuń

Wasze komentarze to miód cud i malina :) Bardzo za nie dziękuje.